KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ BAŞLIYOR

04 Ekim 2010 15:14

 Belediyemiz, İstanbul kültür ve sanat ajandasında yeniliklerin başladığı Ekim ayını; yepyeni tiyatro oyunları, söyleşiler, sergiler ve sinema gösterimleri ile karşılıyor. Yeni dönemde de geleneksel ve çağdaş sanatın en seçkin örnekleri, İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

 Geçtiğimiz haftasonu, Remzi Gür’ün padişah fermanları koleksiyonundan derlenen Hükm-ü Şerif Sergisi ve dünyaca ünlü Marimba sanatçısı Nanae Mimura’nın konseriyle kapılarını açan Cennet, Sefaköy ile Halkalı Kültür ve Sanat Merkez’indeki etkinlikler, Ekim ayında hız kazanacak. Belediyemizin 7’den 70’e herkese ve her kesime hitap edecek şekilde hazırladığı Ekim ayı programında; içinde 10 çocuk oyunun bulunduğu 20 tiyatro oyunu, 3 sinema filmi, 2 konser, 4 sergi, 23 söyleşi , 6 atölye ve seminer çalışması bulunuyor.

EĞLENCELİ OYUNLAR SAHNELENECEK

Ekim ayında İstanbul Devlet Tiyatrosu, İ.B.B Şehir Tiyatroları ve özel tiyatrolar perdelerini birlikte açıyor. Üç kültür merkezinde de ay boyunca sergilenecek tiyatro oyunları arasında, Yavuz Bingöl ve Kerem Alışık’ın yer aldığı “72. Koğuş”, Genco Erkal’ın tek kişilik oyunu “Kerem Gibi” ve Yıldız Kenter’in oynadığı “Kraliçe Lear” dikkat çekenler arasında bulunuyor. Çocuklar için düzenlenen gösterimlerde ise “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler”, “Küçük Balık Bambam” ve “Bremen Mızıkacıları” gibi eğlenceli oyunlar sahnelenecek.

ÖNEMLİ SERGİLER, GÜNCEL SEMİNERLER

Seminer programlarıyla da göz dolduran Ekim ayı etkinlikleri, gündemdeki olayları takip eden alanlarında uzman isimlerle Küçükçekmecelileri buluşturuyor. Doğan Cüceloğlu, İskender Pala, Prof. Dr. Sefa Saygılı, Prof. Dr. Toktamış Ateş, İnci Ertuğrul ve Ahmet Ümit gibi profesyonel isimler Ekim ayı etkinlik ajandasında yer alıyor. Ayrıca Remzi Gür koleksiyonundan “Hükm-ü Şerif”, Ezgi Turan  ve Nesime Kantar “Ebrunun İzinde”, Fehmi İçyer “Kars Foroğrafları”, sergileriyle farklı bakış açıları sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. 

SANATSEVERLERE BİLET SATIŞINDA KOLAYLIK

Cennet, Sefaköy ve Halkalı Kültür Merkezi’nde bu yıl yeni bir bilet satış uygulaması da başlatılıyor. Artık bilet satışları biletix aracılığıyla da yapılabilecek. Çeşitli kültür sanat etkinliklerini takip etmek isteyen sanatseverler bilet için gişeye gitmek zorunda kalmayacak. Ücretli etkinlikleri kapsayan biletler www.biletix.com sitesinden veya biletix gişelerinden rahatça alınabilecek.

  • Tiyatro
  • Sinema
  • Seminer / Söyleşi
  • Sergi

Etkinlik Takvimi

EKİMListemize Katılın!