SEDANUR BEN

Bize böyle güzellikler tanıdığınız için çok teşekkür ederiz.Ayrıca Temel Başkanımıza da saygılar...


NÜLÜFER ÇIRAK

Merhaba, Bugün kızımla beraber Mıknatıs Çocuk adlı tiyatro oyununu seyrettik.Çok keyifliydi. Kızım çok eğlendi. Emeği geçen herkese teşekkürler...

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler
GÖÇ VE MEDENİYET KONUŞULDU

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Göç ve Medeniyetler” isimli söyleşi programının konuğu Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu oldu.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda Efiloğlu, tarihten günümüze kadar gelen göç ve medeniyetler hakkında bilgiler verdi.

“GÖÇ VE MEDENİYETİ BİRBİRİNDEN AYRI DÜŞÜNEMEYİZ’’

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Efiloğlu, “Göç, yalnızca bir yerden başka bir yere gitmek dışında farklı kültürlerin, farklı coğrafyaların tanınması anlamında büyük bir katkıya sahiptir. Bu yer değiştirme esnasında karşılaşılan yeni toplumların birlikte oluşturdukları tasavvura medeniyet adını veriyoruz. Göç ve medeniyet bu anlamda birbirinden ayrı düşünemeyeceğimiz kavramlardır’’ dedi.

“ANADOLU MEDENİYETİN MERKEZİDİR’’

Anadolu’nun kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Efiloğlu,“Anadolu’da herkese yer vardır ve Anadolu medeniyetin merkezidir. Bizim tarihimizde asla insanlık adına kara leke bulamazsınız. O yüzden bu tarihimizi ve değerlerimizi gelecek olan nesillere doğru aktarmak ve anlatmak gerekiyor. Bizim medeniyetimiz birçok yazara şaire ve bilim insanına da ev sahipliği yapmıştır. Biz Anadolu ruhunu 15 Temmuz’da da tüm dünyaya gösterdik’’ diye konuştu. Söyleşi sonunda ise Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Salih Nurettin Çevik, Salih Efiloğlu’na teşekkür ederek çiçek takdim etti. 

 

Okunma Sayısı : 74

FOTOĞRAF GALERİSİ