SEDANUR BEN

Bize böyle güzellikler tanıdığınız için çok teşekkür ederiz.Ayrıca Temel Başkanımıza da saygılar...


NÜLÜFER ÇIRAK

Merhaba, Bugün kızımla beraber Mıknatıs Çocuk adlı tiyatro oyununu seyrettik.Çok keyifliydi. Kızım çok eğlendi. Emeği geçen herkese teşekkürler...

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler
DEV HALK OZANI AŞIK VEYSEL ANILDI

Büyük Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 44. yıl dönümünde Küçükçekmece'de anıldı.

'Dostlar Beni Hatırlasın' şiiri, birbirinden özel dizeleriyle gönüllere taht kuran çağın ötesinde ozan Aşık Veysel'i, Küçükçekmeceli dostları ölüm yıl dönümünde unutmadı.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen anma etkinliğine AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve çok sayıda Veysel dostu katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Aşık Veysel'i "O, bizim Aşığımız. Biz de ona aşığız. Anadolu kültürünü bizlere miras bıraktı. Anadolu'yu okuyan Veysel'i, Veysel yapan kendisi gibi kalabilmesidir. Mekanı cennet olsun" sözleriyle andı.

'ÇOCUKLARIMIZA DA ANLATMALIYIZ"

Aşık Veysel'in hemşerisi olduğuna dikkat çeken Başkan Temel Karadeniz ise "Onu Türkiye'nin dört bir yanından çok sevenlerin olduğunu biliyorum. Tüm katılımcılara, onun nağmelerini dinleyip, onu sevenlere değerlerimize sahip çıktığınız için, samimiyetiniz için teşekkür ederim. Asrın insanının oyuncakları arttı. Herkes kendine eğlenecek birşeyler buluyor ama değerlerimize de sahip çıkmalıyız.  Birlik değil ikilik peşinde olursak Aşık Veysel'in dediği gibi bu ateş hepimizi yakar. O, 'sen altınsın ben tunç muyum, sen gümüşsün ben sac mıyım' derken hepimizin aynı olduğuna, insan olduğumuza dikkat çekmiştir.  Onun söylediklerine her daim ihtiyacımız var. Çocuklarımıza da Aşık Veysel'i anlatmalıyız" diye konuştu. 

Programda halk müziğinin sevilen sesleri Celal Bakar, Nida Ateş ve Adile Kurt Karatepe "Uzun İnce Bir Yoldayım, Katip Arzuhalim, Güzelliğin On Par'etmez,Çırpınıp İçinde Döndüğüm" ve daha pek çok Aşık Veysel türküleri seslendirerek, katılımcıları mest etti. Başkan Karadeniz, konser sonunda konuklara teşekkür ederek çiçek verdi.

Okunma Sayısı : 80

FOTOĞRAF GALERİSİ