SEDANUR BEN

Bize böyle güzellikler tanıdığınız için çok teşekkür ederiz.Ayrıca Temel Başkanımıza da saygılar...


NÜLÜFER ÇIRAK

Merhaba, Bugün kızımla beraber Mıknatıs Çocuk adlı tiyatro oyununu seyrettik.Çok keyifliydi. Kızım çok eğlendi. Emeği geçen herkese teşekkürler...

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler
Tekamül kifayet Emel Özkul
Kifayet Özkul, 1973 Sivas doğumlu. İlk, orta ve liseyi; Çankırı, Konya, Erzurum ve İstanbul’da okudu. 1992-1996 yılları arası Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünü, bölüm birincisi olarak bitirdi. 2011 yılında, Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk SanatlarıEski Çini Onarımları programında Yüksek Lisansa başladı. 2010 dan beri İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu-El Sanatları Bölümü-Seramik Cam Çinicilik programında öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Esenler Ortopedik Engelliler Derneğinde engelli çocuklarla birlikte çini sanatı üzerine eğitim vermektedir. Kültür Bakanlığı çini sanatçısı olarak Kültür Bakanlığının faaliyetlerine destek vermektedir. Yurt dışı ve yurt içi birçok sergide katılımcı olarak bulunmuştur.

Etkinlik Tarihi :  25 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz ziyaret edebilirsiniz...


Bir Yazı Kultur Etkinliği

 

Etkinlik Tarihi : 25 Mart- 20 Nisan Tarihleri Arasında Ziyaret edebilirsiniz...

Konferans:12.00
Sergi:15.00Kadın Denince
Uluslarası Kadın Sanatçılar Karma Sergisi
Türkiye u Saraybosna u Suriye u Suudi Arabistan

Etkinlik Tarihi : 08 Mart- 20 Mart Tarihleri Arasında Ziyaret edebilirsiniz...

Açıliş: 08 Mart Çarşamaba Saat:18.00
 
Ücretsiz

 Türk Çini Sanatında Uslub
Türk Çini Sanatı, yüzyıllar öncesine dayanan geçmişinde, mimari ve müzelerde yer alan eşsiz örnekleri ile dünya sanatı içinde özel bir yer edinmiştir. Sanat alanlarında olduğu gibi, çini sanatında da, sanatçının/sanatın ve döneminin kendine ait anlatış biçimi, “üslup” olarak bilinir. Çini sanatımızın güzide örnekleri de, hem yaratıldığı tarihsel süreçlerin hem de dönem sanatçılarında görebileceğimiz yaklaşım ve üslup farklarının izlerini taşımaktadır. Özellikle saray nakkaşları, kendi üsluplarını yaratarak tarihsel akışa kendi bakışları ve imzaları ile katılmışlardır. Bu eserler, sanatkârlarının tasarımcı zenginliklerini yansıtmaktadırlar. Bu düşünceler ışığında örnekler ile anlatılacağı “Türk Çini Sanatında Üslup” konulu söyleşi programımıza davetlisiniz.

Konuşmacılar : Latife Aktan Özel, Nazan Ilgaz


Etkinlik Tarihi : 25 Şubat Cumartesi Saat: 15.00

Ücretsiz..
 

 Renk- Mekan-Ritm
Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi’nin Genç Ustaları tarafından sıra dışı bir sergiye imza atılıyor. Renk, Mekân, Ritm isimli sergi ile izleyici karşısına çıkan genç ustalar geleneksel sanatlar alanında ilk defa eser mekan ilişkisi ile ilgili üretimler yaptılar. Yüzyıllardan günümüze gelen geleneksel sanatların ilk defa mekân içerisinde değerlendirileceği sergide dokuz sanatçının eserleri yer alıyor. Eserin mekân ile buluşması açısından önemli bir estetik sonuç olan sergi, mekânı atölyeye dönüştürüyor. Renk, Mekân ve Ritm teması ile üretilen eserlerin mekânın parçası haline gelmesi ile güncel bir bakış açısı getiriyor.
 
Etkinlik Tarihi : 18 Şubat- 05 Mart Tarihleri Arasında

Açıliş: 18 Şubat Cumartesi Saat:15.00
 
Ücretsiz